Hakkımızda

Şahin Hukuk & Danışmanlık Hakkında
Hakkımızda
Şahin Hukuk & Danışmanlık

Şahin Karadeniz tarafından İstanbul’da kurulan Şahin Hukuk & Danışmanlık, kurulduğu günden itibaren sağladığı istikrarlı gelişmeler ile Türkiye’nin saygın hukuk bürolarından biri haline gelmiştir. Şahin Hukuk & Danışmanlık olarak yerli ve yabancı müvekkillerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilmiş uygulamalar ile avukatlık hizmetleri ve hukuki danışmanlık sunmaktayız.

Geniş bir alanda hukuk hizmeti sağlayan Şahin Hukuk & Danışmanlık Bürosu, çözüme ulaşmak adına çalışma alanına göre uzmanlaşmış olup başta; Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku, İcra Hukuku, Yabancılar Hukuku ve Medeni Hukuk olmak üzere bütün hukuk alanda hizmet vermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
1.

Avukat Vekaleti Nasıl Çıkartılır?

Avukatınız ile yaptığınız görüşmenin ardından, avukatınızın talebi doğrultusunda noterde avukatınızın size vereceği vekalet bilgilerini notere iletmeniz yeterli olacaktır.
2.

Dava Nasıl Açılır?

Mahkeme önünde hakkınızı savunmak ve kazanabilmek adına konuyu uygun ve net bir talep içerir bir şekilde dilekçenizi dilekçeniz ile birlikte mahkemeye sunmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra mahkeme tarafından belirlenen harç ve masrafların yatırılması gereklidir.

Bundan dolayı herhangi bir hak kaybına uğramamak adına alanında uzman avukatlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

3.

İcra Takibi Nasıl Başlatılır?

İcra takibinini, konusuna göre 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu’nun aradığı koşulları sağlayan takip talebi ile birlikte icra dairelerine gidilerek icra takibi başlatılmaktadır. Devamında icra dairesi tarafından hazırlanan ödeme emrinin borçluya iletilmesi, gönderi takibinin yapılması ve icra sürecinin takip edilmesi zorunludur.

Ancak icra takibinin başlatılması ve devamındaki süreçlerde titiz bir çalışmanın ve incelemenin yapılması gerektiğinden dolayı alanında uzman avukatlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

4.

Avukatlık Ücreti Nasıl Belirlenir?

Avukatlık ücreti, dava konusu doğrultusunda belirlenmektedir. 1136 sayılı Avukatlık Sözleşmesi hükümlerince her sene avukatlık ücretleri revize edilerek İstanbul Barosu tarafından avukatlık asgari ücret tarifesine göre avukatlık ücreti belirlenmektedir.